Upcoming Events

 

Filter Events

December October

November 2019

SMTWTFS
 
1
Tokelau Language Week
No School for Y9 & Y10 students
Y13 Breakfast
Year 11 Prizegiving
Year 12 Prizegiving
2
Tokelau Language Week
3
Hillary Outdoors - Y10 Camp
4
Construction Course -02TACE1
Electrical Apprenticeship Programme- 03TAEL
Hillary Outdoors - Y10 Camp
Logistic & Traffic Management -02TACE2
Pre Diploma Course 03TADE
Health Sciences Celebration
5
Hillary Outdoors - Y10 Camp
Pre Diploma Course 03TADE
Maori Celebration
6
Hillary Outdoors - Y10 Camp
Mainfrieight Whaanau Event
Whaanau Celebration
7
Hillary Outdoors - Y10 Camp
8
Hillary Outdoors - Y10 Camp
11
Construction Course -02TACE1
Electrical Apprenticeship Programme- 03TAEL
Logistic & Traffic Management -02TACE2
23
North Asia CAPE Conference - Y10 JAP
25
Junior Premier Boys Volleyball team
26
Junior Premier Boys Volleyball team
27
Junior Premier Boys Volleyball team
28
Junior Premier Boys Volleyball team

October

Sunday 27th
Tokelau Language Week
Sunday, 27th October to Saturday, 2nd November
 

November

Friday 1st
No School for Y9 & Y10 students
Friday, 1st November
 
Y13 Breakfast
Friday, 1st November 8:55am
Salvi's Cafe  
Year 11 Prizegiving
11.40 Y11 Prize giving Practice 12.30 Y11 Prize giving 1.40 Y11 Dismissed from Kaitiaki classes
Friday, 1st November
Hall  
Year 12 Prizegiving
8.55 Y12 Prize giving Practice 9.45 Y12 Prize giving 11.15 Y12 Dismissed from Kaitiaki classes
Friday, 1st November
Hall  
Sunday 3rd
Hillary Outdoors - Y10 Camp
BX & BN
Sunday, 3rd November 12:00pm
 
Monday 4th
Construction Course -02TACE1
PK , AAW
Monday, 4th November 8:45am to 4:15pm
Papakura  
Electrical Apprenticeship Programme- 03TAEL
PK , AAW
Monday, 4th November 7:15am to 4:00pm
Mt Wellington  
Hillary Outdoors - Y10 Camp
BX & BN
Monday, 4th November
 
Logistic & Traffic Management -02TACE2
PK , AAW
Monday, 4th November 8:45am to 3:30pm
255 Browns Road  
Pre Diploma Course 03TADE
PK , AAW
Monday, 4th November 8:45am to 3:30pm
MIT  
Health Sciences Celebration
Monday, 4th November 6:00pm
Hall  
Tuesday 5th
Hillary Outdoors - Y10 Camp
BX & BN
Tuesday, 5th November
 
Pre Diploma Course 03TADE
PK , AAW
Tuesday, 5th November 8:45am to 3:30pm
MIT  
Maori Celebration
Tuesday, 5th November 6:00pm
Hall  
Wednesday 6th
Hillary Outdoors - Y10 Camp
BX & BN
Wednesday, 6th November
 
Mainfrieight Whaanau Event
GS, OR & GBN
Wednesday, 6th November 6:00pm
Mainfrieght  
Whaanau Celebration
Wednesday, 6th November
Hall  
Thursday 7th
Hillary Outdoors - Y10 Camp
BX & BN
Thursday, 7th November
 
Friday 8th
Hillary Outdoors - Y10 Camp
BX & BN
Friday, 8th November
 
Monday 11th
Construction Course -02TACE1
PK , AAW
Monday, 11th November 8:45am to 4:15pm
Papakura  
Electrical Apprenticeship Programme- 03TAEL
PK , AAW
Monday, 11th November 7:15am to 4:00pm
Mt Wellington  
Logistic & Traffic Management -02TACE2
PK , AAW
Monday, 11th November 8:45am to 3:30pm
255 Browns Road  
Saturday 23rd
North Asia CAPE Conference - Y10 JAP
AI
Saturday, 23rd November 8:15am to 4:30pm
University of Auckland  
Monday 25th
Junior Premier Boys Volleyball team
HR
Monday, 25th November 7:30am
Wellington Pacific Cup Tournament  
Tuesday 26th
Junior Premier Boys Volleyball team
HR
Tuesday, 26th November
Wellington Pacific Cup Tournament  
Wednesday 27th
Junior Premier Boys Volleyball team
HR
Wednesday, 27th November
Wellington Pacific Cup Tournament  
Thursday 28th
Junior Premier Boys Volleyball team
HR
Thursday, 28th November
Wellington Pacific Cup Tournament  

December

Monday 9th
Y13 Prizegiving
Monday, 9th December 7:00pm
Vodafone Events Centre  
Tuesday 10th
Year 10 Prizegiving
8.55 Roll Check 9.15 Y10 Prize giving Practice 9.45 Y10 Prize giving 11.00 Y10 Dismissed from Kaitiaki classes
Tuesday, 10th December
Hall  
Year 9 Prizegiving
8.55 Roll Check 11.40 Y9 Prize giving Practice 12.00 Y9 Prize giving 1.15 approx Y9 dismissed from Kaitiaki classes
Tuesday, 10th December
Hall